Een fruitboompje in de tuin, het is altijd leuk. Eigen aardbeien, kersen, abrikozen of pruimen oogsten en ze in een potje confituur gieten, heerlijk! Probeer eens een vijgenboom! Deze Ficus Carica zorgt voor lekkere vruchten, ideaal voor bij je geitenkaasje of ander zomers gerecht.
Kenmerkend voor de vijgenboom zijn de grote bladeren die we reeds terugvinden in de tijd van Adam en Eva. Vandaag vinden we deze boom terug in de tuin van Jan en alleman. Het leerachtige blad kan tot wel 30 x 25 cm groot worden, indrukwekkend! In de winter zijn de bladeren wel zoek, maar blijft er een mooie kalkwitte stam over. Toch zijn er nog vaak knoppen en kleine blaadjes te bespeuren, dus helemaal kaal is deze vijgenboom nooit.
Wanneer kan je nu van die heerlijke vijgen smullen? Van juli tot september zullen de vruchten rijpen, waarna je ze kan verwerken in een van je favoriete gerechten of confituurtjes. Een echte aanwinst voor je tuin, patio en zelfs terras want ook in een kuip voelt de boom zich in z'n sas. Zorg voor een goeie drainage zodat de blaadjes niet opkrullen en je bent vertrokken.
Met deze vijgenboom van smul je van heerlijke vijgen!